Editörden

Editörden

2017 yılının son sayısıyla karşınızdayız. Bu sayımızda genç akademisyenlerin çalışmalarına yer veriyoruz. Sayıları hızla artan İlahiyat Fakültelerindeki araştırma görevlilerinin bir an önce telif hayatına başlayarak yayım süreçlerini öğrenmeleri ve tecrübe kazanmalarının, hem kendileri hem de Türkiye’deki akademik faaliyetlerin geleceği için bir kazanım olacağı kanaatindeyiz. Bilhassa âdeta âtıl birer üretim hâline dönüşmüş yüksek lisans tezlerinden hazırlanacak makaleler, bu çalışmaların akademik tartışmalarda dikkate alınması yönünde bir adım atılmasını sağlayacaktır. Bu vesile ile sayfalarımızın genç akademisyenlere her zaman açık olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yabancı dilde yayımlamak istediğiniz makalelerinize hakem sürecinin ardından çeviri desteği verme projemiz devam etmektedir. Bu proje ile bilhassa Türkiye’de hazırlanmış doktora tezlerinin yurt dışında tanınmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağız.

2018 sayılarımızın hazırlıklarına başlamış bulunuyoruz. 2018’in ilk sayısı Tasavvuf ve Edebiyat özel sayısı olarak planlandı. Bu sahalarla ilgili yazılarınızı gelecek sayımız için bekliyoruz.

Fatma Kızıl